Bir Garip Hikayeler

Eğitim hayatına taze bir soluk getiren Arsuz Yönder Okulları Tiyatro Kulübü, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Haftası etkinlikleri kapsamında, Aziz Nesin ve Turgut Özakman'ın çeşitli hikâyelerinden oluşan ‘Bir Garip Hikâyeler’ adlı tiyatro oyunu İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda sergiledi.
Gerçekleştirilen tiyatro gösterisi, İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda yine okul öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisinin gösterimi ile başladı. Müzikal sunum eşliğinde tiyatro oyununu izlemeye gelen katılımcıların beğenisine sunulan resim sergisi, büyük takdir topladı.
Gezilen sergi sonrası katılımcılar, Yönetmenliğini Mahmut Ünver ve Burcu Sürmelioğlu’nun yaptığı ve Arsuz Yönder Okulları Tiyatro Kulübü Öğrencileri’nin sergilediği ‘Bir Garip Hikâyeler’ adlı tiyatro oyunu izledi.
Ortaokul öğrencilerinden oluşan Tiyatro Kulübü, tüm yeteneklerini sergiledikleri oyunda büyük beğeni toplayarak, sahnede dakikalarca ayakta alkışlandılar.
Düzenlenen tiyatro gösterisine Arsuz Yönder Okulları Kurucu Ortaklarından Av. Hüsamettin Uslu, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Sami Üstün, Okul İdarecileri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.
Tiyatro gösterimi sonrası kısa bir konuşma yapan Yönder Okulları Kurucu Ortaklarından Av. Hüsamettin Uslu, eğitimin çocuklar için onlar adına verilen en önemli kararların başında geldiğini belirterek, “Hepimiz çocuklarımızın iyi bir eğitim alarak başarılı bir geleceğe en iyi şekilde hazırlanmasını yürekten isteriz. İşte bu amaçla Yönder Okulları olarak, geleceğimizin emanetçileri olan öğrencilerimize ilham veren bir eğitim ağı oluşturmak ve geleceğe Atatürkçü, bilgiyle barışık, üretken bir nesil yetiştirmek adına sosyal ve kültürel etkinliklere önem vererek, çocuklarımızın da bu alanlara yönelmelerini sağlıyoruz. Ve görünen o ki çocuklarımız yetenekleri doğrultusunda çok büyük bir başarı örneği sergilediler. Onları yürekten kutluyorum.” dedi.