Destek Hizmetler

Beslenme

Yönder Okullarında yemek listeleri beslenme uzmanı ve okul doktoru tarafından öğrencilerin bir günde alması gereken kalori miktarları dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Yemek programı, ilkokulda üç öğün (kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı), ortaokulda ise iki öğün olacak şekilde düzenlenmiştir.

Öğrenciler yemeklerini kendi yaş gruplarına göre ayrılan masalarda öğretmenleriyle birlikte yerler.


Sağlık

Aklın sağlıklı ve verimli bir şekilde geleceğin aydınlığında, insanlığın yararında kullanılması ancak sağlam bir vücutla mümkündür.

Çocuklarımızın hızlı büyüme süreçlerinde onlara, beslenme, hijyen konularında doğru alışkanlıklar kazandırmak, kendilerinin ve yaşadıkları çevrenin sağlığı konusunda dikkatli, duyarlı ve bilinçli olmalarını sağlamak amacındayız. Sağlık hizmetimiz, mevcut iyilik hallerini korumak ve geliştirmek konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekle başlar; öğrencilerimizin gelişim süreçlerini aile ile eşgüdümlü, muayene ve taramalarla kayıt altına alarak takip etmek, hastalıkları ve yaralanmaları durumunda ilk müdahalelerini yapmak ve önerilerde bulunmak şeklinde devam eder.

Bu amaçla kurulan sağlık birimimiz, okul binası içerisindeki revirimizde hizmet vermektedir. Revirimiz ilk müdahale için gerekli donanıma sahip olup, hastane koşullarını gerektirecek bir müdahale için her durumda olduğu gibi aile ile iletişim dâhilinde refakatimizde müdahale edilir.

Okulumuzda çalışanların sağlığı, taramaları, içme sularının kontrolü, yemekhanemizin denetimi, yemek listemizin oluşturulması da sağlık birimimizin görevleri arasındadır.


Güvenlik / Temizlik

Öğrencilerin güvenli ve hijyenik bir fiziksel ortamda olmaları için gerekli şartlar sağlanmıştır. Bütün derslik, atölye, yemek salonu, spor alanları ve tuvalet zeminleri, öğrencilerin yaş grubu özellikleri dikkate alınarak sağlığa ve hijyene uygun malzemelerle kaplanmıştır.

24 saat boyunca dönüşümlü olarak görev yapan güvenlik personeli ile birlikte okulumuzda rutin temizlik ve düzenlemeden sorumlu temizlik personeli bulunmaktadır.


Ulaşım Hizmetleri

Öğrencilerimizin servisle ulaşımı, okul otopark alanından öğretmenlerimiz ve ulaşım görevlilerimizin denetiminde sağlanmaktadır. Tüm servis araçlarında sürücü dışında öğrencilere yardımcı olan bir görevli bulunmaktadır.